רישום ידיים בעיפרון

C031 - Thumbnail

בקורס נלמד על מבנה של ידיים. נכיר את הפרופורציות המאפיינות כף יד ועל מה חשוב לשים דגש. נבצע רישום בסיסי של כפות ידיים ממספר זויות שונות. לבסוף נצייר כף יד מהתחלה ועד הסוף.

רישום פרספקטיבה בעיפרון

בקורס נכיר מונחים בסיסים של פרפסקטיבה כמו למשל קו האופק ונקודת מגוז. במהלך הקורס נצייר שני ציורים תוך שימוש בנקודת מגוז אחת. בציור הראשון יהיה ציור נוף של כביש בסביבה כפרית. בציור השני נצייר נוף אורבני ממבט עילי.

רישום קמטים בעיפרון

בקורס נתרגל 3 ציורים של קמטים בבעלי חיים ובבני אדם, נתרגל ביחד קמטים בכף רגל של תינוק, פנים של קשישה, וקמטי עור של חרדון. את הפרוייקט נסכם בציור קמטים של פיל.

רישום קפלים בעיפרון

בקורס זה נלמד טכניקות לרישום בעיפרון של סוגי קפלים שונים. תחילה, נתבונן בתצלומים שונים של קפלים ונלמד מה מאפיין את הקפלים ( סוג הבד, תונה, קשירה ועוד). בהמשך נתרגל ב-3 תרגולים שונים רישום של סוגי קפלים שונים: קפלים רפויים (עדינים), קפלי ג'ינס וקפלי שרוול. בפרוייקט המסכם נצייר רגליים של חייל תוך הקפדה על רישום קפלי המכנס וקפלי הנעליים.

רישום בעיפרון בטכניקת גריד

בקורס זה נלמד כיצד להשתמש בטכניקת גריד (רשת). נתחיל בציור פשוט של קווי מתאר של אגס על ידי חלוקת רשת מינימלית של הדף והתצלום. בהמשך נצייר את קווי המתאר של עגבניה ובעזרת הרשת נגדיל את התצלום המקורי תוך שמירה על פרופורציות מדויקות. את הקורס נחתום בציור של דלעת. נעתיק את קווי המתאר של הדלת ונסמן אזורים חשובים (נקודות אור ואזורים מוצלים), לאחר מכן נמשיך בצביעה של הדלעת תוך שימוש במגוון עפרונות רישום ושמירה על מעבר עדין בין הגוונים. לבסוף, נצבע את הרקע והשולחן עליו מונחת הדלעת.

רישום יהלום בעיפרון

קורס רישום יהלום בעיפרון. בקורס זה נלמד מה מאפיין ומייחד את היהלומים: הצורה, הסימטריה ובמבנה הפאות ועוד. תחילה, נצייר ציור פשוט של יהלום ממבט עילי ולאחר מכן נמשיך לצייר יהלום ממבט צד, החל משלב סרטוט הסקיצה ועד לצביעה, טשטוש ופינישים אחרונים לקבלת יהלום ריאליסטי.

רישום פורטרט בהעתקה

בקורס נצייר פורטרט של תינוקת על ידי שימוש בטכניקת העתקה עם דף קופי. תחילה נכיר את הציוד והחומרים הדרושים לקורס ולאחר מכן נעתיק את קווי המתאר של הדמות מתצלום. במהלך הקורס נלמד כיצד לצייר את החלקים השונים המרכיבים את הדמות: העיניים, האף, הפה, האוזניים והשיער. תוך ציור הפורטרט נתמקד בטכניקת עבודה נכונה, שימוש בסוגי עפרונות שונים, מעבר חלק, שימוש במטשטשים והתחשבות באור והצל לקבלת ציור ריאליסטי.

רישום בעיפרון למתחילים

בקורס רישום בעיפרון למתחילים תלמדו את העקרונות הבסיסיים לציור בטכניקה זו. נתחיל בסקירת החומרים איתם נעבוד כגון סוגי העפרונות, הניירות ועזרים נוספים. נתמקד בעבודה עם העפרונות ונלמד טכניקות רישום שונות. בהמשך נצייר שלושה ציורים: ציור טיפות, ציור בלון וציור כוס זכוכית. באמצעותם נשפר את המיומנות על האחיזה בעיפרון, השליטה על עוצמת הלחיצה ועל מעברים חלקים בין גוון לגוון.