שפתיים בצבעי שמן

C050 - Thumbnail

בקורס נלמד איך לצייר שפתיים מזוויות שונות: מהחזית, חצי פרופי ופרופיל. תחילה נלמד על מאפיינים שונים של שפתיים. לאחר מכן נלמד לרשום שפתיים מזוויות שונות. לבסוף נצבע 2 ציורים של שפתיים: שפתיים סגורות ושפתיים מחייכות החושפות שיניים.

טבע דומם בצבעי שמן

בקורס נלמד כיצד לצייר ציור טבע דומם על ידי שימוש בטכניקת הגריד. תחילה נשתמש בצבע אקריליק כשכבת בסיס לציור, השימוש באקריליק "יקפיץ" את ההבדלים בין האזורים הבהירים והכהים בציור. בהמשך נצבע את האובייקטים בציור תוך הנחה ראשונית של הגוונים השונים ולבסוף נמזג ונחבר אותם לקבלת ציור ריאליסטי.

אגרטל זהב בצבעי שמן

בקורס זה נלמד מהם הגוונים המתאימים לציור זהב על ידי ציור אגרטל זהב. נבחין בגווני האור והצל, אפקט הברק המאפיין את הזהב ובנוסף נצייר פרחים באופן מופשט.

חתול בצבעי שמן

בקורס זה נצייר ציור של חתול בצבעי שמן. תחילה, תוך התבוננות בתצלום נבחר נרשום את קווי המתאר של החתול. בהמשך נתמקד בפנים, בצביעת העיניים והנחת שכבה ראשונית של צבע. נמשיך בציור שאר חקי החתול תוך עבודה בשכבות לקבלת מראה ריאליסטי של פרווה. לבסוף נצבע את הרקע בגוון כחול-סגלגל שיבליט את החתול.

סכיני ציירים בצבעי שמן

בקורס זה נלמד לצייר בצבעי שמן על ידי שימוש בסכיני ציירים. תחילה נבחן סוגים שונים של סכיני ציירים והשימושים האפשריים בהם. לאחר מכן נתחיל בציור הראשון - מפרשית בלב ים. תחילה נצייר בשכבה ראשונה את השמיים והגלים, לאחר מכן בשכבה נוספת, את המפרשית וההשתקופת שלה במים. בציור השני נצייר אגרטל זכוכית עם פרחים. על ידי שימוש בסכיני הציירים ניצור את תחושה של הברק והגבעולים הנמצאים בתוך האגרטל ולאחר מכן את ציור הפרחים. בציור האחרון נצייר פרופיל של אישה, ציור זה יתחלק למספר שלבים ונשלב בו שימוש במכחולים וסכיני הציירים.

חוף בצבעי שמן

במהלך הקורס נצייר שני ציורים של חוף ים: ציור חוף באור יום וחוף בזמן שקיעה. נלמד לצייר את השמיים ואפקט של עננות תוך טשטוש ומיזוג של גוונים שונים. על ידי ערבוב של צבעי יסוד נלמד להגיע לצבע המתאים לציור החול ובנוסף כיצד ליצור את קצף הגלים במספר טכניקות שונות. בציור השני בו נצייר חוף בשעת דמדומים נלמד גם כיצד לצייר גל במים.

צבעי שמן למתחילים

בקורס זה נלמד על הבסיס והיסודות בציור בצבעי שמן. תחילה נכיר את הציוד והאביזרים השונים: צבעי השמן, המכחולים, משטחי העבודה ועזרים נוספים. לאחר מכן נלמד מונחים בסיסים: צבעי יסוד, צבעים משלימים וצבעים חמים וקרים. בהמשך, נתעמק בעולם הצבעים תוך ציור קטלוג צבעים אשר מתבסס על צבע אחד. נמשיך ונתרגל שליטה בשקיפות על ידי דילול הצבע ולאחר מכן נתרגל מיזוג ומעבר חלק בין גוונים שונים. את הקורס נסיים בציור פרוייקט: פרח ציפור גן עדן. נלמד כיצד להכין סקיצה ראשונית ולאחר מכן נצייר את הפרח והרקע עד לקבלת ציור ראשון בצבעי שמן.