פורטרט בצבעי מים

C038 - Thumbnail

בקורס נלמד כיצד לצייר פורטרט בצבעי מים. תחילה נלמד כיצד לרשום פורטרט תוך הקפדה על הפרופורציות של חלקי הפנים. בהמשך נצייר רישום נוסף של פורטרט עם ראש מוטה. בהמשך הקורס נלמד כיצד ליצור גווני גוף שונים בצבעי מים. לבסוף, נצבע את הפורטרט שרשמנו (צביעת העיניים, האף, הפה, האוזניים והשפתיים).

פרפרים בצבעי מים

בקורס נלמד כיצד לצייר פרפרים בצבעי מים, נשתמש בתכונות הסימטריה המאפיינות את הפרפר, בצורות המיוחדות שעל כנפיו ועוד.

תאורת רחוב בצבעי מים

בקורס זה נלמד כיצד ליצור אפקט של אור על ידי שימוש בצבעי מים. נתחיל את הקורס ברישום בעיפרון של הציור: עמודי תאורת רחוב מסוגננים, נוף, מדרחוב וגדר. נמשיך בצביעת הפנסים תוך יצירת אפקט ה"הילה" הנוצרת מהאור תוך הקפדה על שילוב גוונים נכונים, טשטושם ומיזוגם. בהמשך נצבע את עמודי התוארה ונסיים בציור הגדר והמדרחוב.

צבעי מים בשילוב עט

בקורס נצייר 4 ציורים פשוטים וקלילים בטכניקה בה נשלב צבעי מים ביחד עם עט. עבור כל אחד מהציורים תחילה נתחיל ברישום סקיצה בסיסית של קוי המתאר, לאחר מכן נעבור על הסקיצה עם עט ולבסוף ניתן "חיים" לציור על ידי צביעה בצבעי מים.

ציפור אדום החזה בצבעי מים

בקורס זה נצייר ציור של ציפור אדום החזה תוך התבוננות בתצלום. תחילה נרשום סקיצה ראשונית של התצלום ולאחר מכן נעתיק אותה לקנבס. בהמשך נצבע את הרקע באופן מופשט בטכניקה של "רטוב על רטוב". נצבע את הענפים במספר שכבות על מנת לתת תחושה ריאליסטית ונפחית. לבסוף, נצבע את ציפור אדום החזה: שכבת צבע בסיס, צביע וציור של הנוצות, העיניים, המקור ועוד.

צבעי מים למתחילים

בקורס צבעי מים למתחילים נלמד את הבסיס והיסודות לציור בצבעי מים. תחילה, נכיר את הציוד והחומרים השונים בהם משתמשים: סוגים ואיכויות שונות של צבעי מים, מכחולים שונים והשימושים בהם, דפי הציור ועזרים נוספים. בהמשך נלמד על עולם הצבעים, נכיר את צבעי היסוד והצבעים המשלימים, נלמד על מעגל הצבעים ולאחר מכן ניצור קטלוג צבעים שישמש בהמשך כדף עזר. במהלך הקורס נתרגל טכניקות בסיסיות בצבעי מים: ציור רטוב על יבש ורטוב על רטוב וההבדלים בינהם, שליטה ברמת השקיפות, עבודה עם מסקינג פלויד ועוד. לבסוף, נצייר ציור ריאליסטי תוך שימוש בכל הטכניקות שנלמדו במהלך הקורס.

טכניקות בצבעי מים

בקורס נלמד מספר טכניקות בסיסיות בציור בצבעי מים. תחילה נכיר את הציוד והחומרים בהם נשתמש במהלך הקורס. לאחר מכן נלמד מספר טכניקות שונות לציור מופשט: טכניקת "רטוב על רטוב" ו"רטוב על יבש", שימוש במאסקינג פלואיד, מלח וספוגיות ליצירת אפקטים שונים. נלמד לצייר ציורי נוף פשוטים ויפים על ידי מיזוג גוונים ושילוב הצבע השחור בציור. נמשיך בציור של טווס - נלמד כיצד לשלב ציור פיגורטיבי וריאליסטי יותר (הטווס) בשילוב עם ציור מופשט (הזנב), נכיר גם טכניקה מיוחד לציור הנוצות של הטווס באופן מופשט. לבסוף, נסיים את הקורס בציור נוף תוך שימוש בטכניקה של השתקפות.